Yükleniyor...

TÜRKİYE OTİZM MECLİSİ 2. Toplantısı İzmir de gerçekleştirildi.

TÜRKİYE OTİZM MECLİSİ 2. Toplantısı İzmir de gerçekleştirildi.

27 Kasım 2016 tarihinde Konya'da kurulan Türkiye Otizm Meclisinin 2.Genel Kurul Toplantısı Seferihisar Belediyesi ve Anadolu Otizm Vakfı ev sahipliğinde İzmir-Seferihisar'da18-19 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

Ülkemizde otizm alanında faaliyet gösteren federasyon, vakıf ve derneklerin oluşturduğu 50'nin üzerinde sivil toplum kuruluşunun temsil edildiği, Ak Parti İzmir Milletvekili Hamza DAĞ, ASBP Yaşlı ve Engelli Hizmetleri Genel Müdürü İshak ÇİFTÇİ, Eğitim, Rehabilitasyon ve Sosyal Hayata Katılım Daire Başkanı Elçin ER ve ASPB Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Gürdal Gümüş katılmışlardır.

 

3 Aralık Dünya Engelliler Gününde  resmi gazetede yayınlanarak yüyürlüğe giren Başbakan Binalı YILDIRIM tarafından kamuoyuna ilan edilen 'OTİZM SPEKTRUM BOZUKLUĞU OLAN BİREYLERE YÖNELİK ULUSAL EYLEM PLANI' na yönelik Türkiye Otizm Meclisi alt çalışma gruplarının yaptığı değerlendirmeler sonucu oluşturulan rapor tüm STK'lar ve ASBP ile paylaşılmıştır. Toplantıda ayrıca bundan sonra yapılacak çalışmalarla ilgili izleme ve değerlendirme eğitimi de STK temsilcilerine verilmiştir.

 

TÜRKİYE OTİZM MECLİSİ YÜRÜTME KURULU