Yükleniyor...

TÜRKİYE OTİZM MECLİSİ 2. Toplantısı İzmir de gerçekleştirildi.

TÜRKİYE OTİZM MECLİSİ 2. Toplantısı İzmir de gerçekleştirildi.

27 Kasim 2016 tarihinde Konya'da kurulan Türkiye Otizm Meclisinin 2.Genel Kurul Toplantisi Seferihisar Belediyesi ve Anadolu Otizm Vakfi ev sahipliginde Izmir-Seferihisar'da18-19 Mart 2017 tarihinde gerçeklestirilmistir.

Ülkemizde otizm alaninda faaliyet gösteren federasyon, vakif ve derneklerin olusturdugu 50'nin üzerinde sivil toplum kurulusunun temsil edildigi, Ak Parti Izmir Milletvekili Hamza DAG, ASBP Yasli ve Engelli Hizmetleri Genel Müdürü Ishak ÇIFTÇI, Egitim, Rehabilitasyon ve Sosyal Hayata Katilim Daire Baskani Elçin ER ve ASPB Gençlik ve Spor Kulübü Baskani Gürdal Gümüs katilmislardir.

 

3 Aralik Dünya Engelliler Gününde  resmi gazetede yayinlanarak yüyürlüge giren Basbakan Binali YILDIRIM tarafindan kamuoyuna ilan edilen 'OTIZM SPEKTRUM BOZUKLUGU OLAN BIREYLERE YÖNELIK ULUSAL EYLEM PLANI' na yönelik Türkiye Otizm Meclisi alt çalisma gruplarinin yaptigi degerlendirmeler sonucu olusturulan rapor tüm STK'lar ve ASBP ile paylasilmistir. Toplantida ayrica bundan sonra yapilacak çalismalarla ilgili izleme ve degerlendirme egitimi de STK temsilcilerine verilmistir.

 

TÜRKIYE OTIZM MECLISI YÜRÜTME KURULU