• SOBE VAKFI
  • Bağış Türleri
  • SOBE VAKFI
  • Bağış Türleri

Tek Seferli Bağış:

Otizm olarak adlandırılan Otizm Spektrum Bozukluğu doğuştan gelen karmaşık nörogelişimsel bir yetersizliktir. Günümüzde artık her 36 çocuktan biri otizm riskiyle dünyaya gelmektedir. Tek çareleri; yoğun, sürekli ve nitelikli özel eğitim olan otizmli çocuklarımız için otizmde etkilenme derecelerinin kişiden kişiye farklılık göstermesi uygulanan öğretim yöntemlerinde kullanılan materyallerinin de farklılık göstermesine sebep olduğu için eğitim maliyetleri oldukça yüksektir. Tüm bu hizmetlerin sürdürülebilir olabilmesi ve daha fazla sayıda otizmli çocuğumuzun nitelikli eğitimle buluşturabilmek için destekleriniz çok kıymetli.

Daha fazla otizmli çocuk ve gencimize umut olabilmek dileğiyle… 

Tek Seferli Bağış Sayfasına Buradan Ulaşabilirsiniz.

 

Aylık Düzenli Bağış:

Bugün doğan her 36 çocuktan biri otizm riskiyle dünyaya geliyor. Bilimsel olarak kanıtlanan tek çareleri ise; yoğun, nitelikli, sürekli özel eğitimdir. Aylık düzenli bağışlarınızla SOBE’de eğitim gören otizmli çocukların yanında olabilir, hayatlarına dokunabilirsiniz. Az çok demeden her ay vereceğiniz destek, anne ve babalarına olan bağlılıklarını azaltarak bağımsız bir birey olma yolculuklarını destekleyecektir.

Eğitimlerinin sürdürülebilirliği için düzenli bağışlarınız çok kıymetli…

Aylık Düzenli Bağış Sayfasına Buradan Ulaşabilirsiniz. 

 

Umut Seferberliği:

Günümüzde her 36 çocuktan biri otizm riskiyle dünyaya geliyor. Bilimsel olarak kanıtlanmış tek çareleri eğitim olan otizmli çocukların geleceklerine umut olmak için çalışmalar yürütüyoruz. Çünkü SOBE ailesi olarak eğitimle yaşamların değiştiğine inanıyoruz.

Çocukların yüzlerindeki gülümsemenin umuduna inanarak başlattığımız umut seferberliği ile daha fazla sayıda otizmli çocuğu eğitimle buluşturmak istiyoruz. Yıl sonuna kadar devam edecek olan Umut Seferberliği Burs Fonu’na dilediğiniz tutarda yapacağınız bağışlarla otizmli çocuklarımızın hayatlarını güzelleştirebilirsiniz.

Umut Seferberliği olarak başlayan ve yıl sonuna kadar devam edecek olan bu yolculukta, yıl içinde bireysel bağış kampanyanızı da başlatıp otizmli bir çocuğumuzun 1 yıllık eğitimine destek olabilirsiniz. Kampanya linkinizi yakın çevrenizle paylaşarak diledikleri tutarlarda yapacakları bağışlarla kampanyanıza destek isteyebilirsiniz.

Sen de gel umut seferberliğinde yerini al!

Bağışlarınla otizmli çocuklarımızın yarınlarını yaşanabilir kılalım..

Umut Seferberliği Kampanyasına Buradan Ulaşabilirsiniz. 

 

Özel Gün Hediye Sertifikaları:

Birçoğumuz sevdiklerimizin özel günlerinde onlara en anlamlı hediyeyi verebilmenin düşüncesinde ve arayışında oluruz. Her birimizin ❝seni seviyorum❞ hissini aktarma yolu farklıdır.

❝Varlığın otizmli çocukların hayatına anlam katıyor. ❞ diyerek sevdiklerinize hediye edeceğiniz hediye sertifikalarla en az onlar kadar kendi hayatlarınıza da anlam katmak oldukça kıymetli. Hediyelerinizi SOBE özel gün hediye sertifikalarından tercih ettiğinizde otizmli çocukların eğitimine destek olup hayatlarını daha yaşanabilir kılabilirsiniz. Bundan sonra alacağınız hediyelerde ❝Varlığın otizmli çocukların hayatına anlam katıyor. ❞ diyerek bizi de sevginize ortak edebilirsiniz. 

Özel Gün Hediye Sertifikalarına Buradan Ulaşabilirsiniz. 

 

Zekât Bağışı:

Zekâtınız otizmli çocuklarımıza gelecek olsun!

Siz de zekat bağışınızı SOBE’ye yaparak tek çaresi eğitim olan otizmli çocukların; üretken, umutlu, bağımsız bir birey olmalarını destekleyebilirsiniz.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın zekâtın kimlere verileceği ile ilgili açıklaması:

Zekât, kendilerine zekat verilmesi caiz olan kimselere doğrudan teslim edilebileceği gibi, aracı vasıtası ile de ulaştırılabilir. Bu aracının birey olması ile kurum olması arasında fark yoktur. Buna göre bir sivil toplum kuruluşu, toplayacağı zekatları Kur'an'da belirlenen yerlere/fakir ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyorsa aracı konumunda olan bu kuruluşlara zekat emanet edilebilir. (Açıklamayı buradan okuyabilirsiniz)

 Sivil toplum kuruluşlarına zekât verilebilir mi? : Din İşleri Yüksek Kurulu : Dini Bilgilendirme Platformu (diyanet.gov.tr)

Zekat Bağışlarınız İçin Buradan Ulaşabilirsiniz.

 

Fitre Bağışı:

Siz de zekat bağışınızı SOBE’ye yaparak tek çaresi eğitim olan otizmli çocukların; üretken, umutlu, bağımsız bir birey olmalarını destekleyebilirsiniz.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu yıl fitre miktarı en az ….. olarak belirlenmiştir.

Siz kıymetli destekçilerimiz belirlenmiş olan miktardan az olmamak şartıyla dilediğiniz tutarda fitre bağışında bulunabilirsiniz.

Fitre Bağışlarınız İçin Buradan Ulaşabilirsiniz.

 

SMS Bağışı:

SOBE yazıp 3523’e göndererek 20 TL değerindeki bağışınızla otizmli çocuklarımızın eğitimine destek, geleceğine umut olabilirsiniz.