• SOBE VAKFI
  • Konya Yarı Maraton
  • SOBE VAKFI
  • Konya Yarı Maraton

Yardımseverlik koşuları, sivil toplum kuruluşlarını desteklemek için tüm dünyada başarı ile kullanılan bir kaynak geliştirme metodudur.

Örneğin sportif yardımseverlik faaliyetleri yöntemiyle ulusal veya uluslararası spor etkinliklerine katılmadan önce gönüllü koşucular ve yüzücüler duyuru ve çağrılarını kendi aile, dost ve tanıdık çevrelerine e-posta aracılığıyla duyurabilirler. Duyurularında destekledikleri STK’ların projelerine bağış çağrısında bulunurlar. Bağışlar doğrudan ilgili STK’nın seçilen projesi için açılan resmi banka hesabına yapılır. 

Sportif yardımseverlik faaliyetleri ile bağış toplayarak destek olmanın yanı sıra bir sorunun çözümüne katkıda bulunursunuz. Çözülmesini arzu ettiğiniz bir amaç ve dikkat çekmek istediğin bir konu için sosyal çevrenize mail gönderip duyurusunu yaparsınız ve farkındalık yaratabilirsiniz. 

Bunu neden SOBE olarak başlatmıyoruz dedik ve Konya Büyükşehir Belediyesi ile yardımseverlik koşusu olarak başlattığımız 15 Mayıs 2022 Konya Yarı Maratonu aracılığıyla destekçilerimiz bireysel bağış kampanyaları gerçekleştirerek SOBE’de eğitim gören otizmli çocuklar için kaynak yarattı. Ulusal ve uluslararası sporcuların yer aldığı toplamda 2200 koşucu maratona kayıt yaptırdı. 308 koşucu ise adımlarını SOBE Vakfı’nda eğitim gören otizmli çocuklar için attı. Başlatılan kampanyalar ile 3 günlük eğitim seansında 11 çocuğumuzun 1 yıllık eğitim bursu karşılandı.

Yardımseverlik koşumuzda adımlarını otizmli çocuklarımız için atan tüm gönüllü elçilerimize teşekkür ediyoruz.